هدف استرالیا ماهواره کامپوزیت استرالیا

هدف: استرالیا ماهواره کامپوزیت استرالیا مشاهده سرگرمی تصویر برجسته

گت بلاگز اخبار پزشکی رشد بافت کبد از سلول های مهندسی شده است

گروهی ازمحققان با ترکیب سلول های مهندسی شده است کبدی ‘بذرهایی’ تولید کرده اند که توانایی کاشت در بدن را دارند و در صورت موفقیت در مورد انسان میزان نیاز به پیوند

رشد بافت کبد از سلول های مهندسی شده است

رشد بافت کبد از سلول های مهندسی شده

عبارات مهم : اخبار

گروهی ازمحققان با ترکیب سلول های مهندسی شده است کبدی ‘بذرهایی’ تولید کرده اند که توانایی کاشت در بدن را دارند و در صورت موفقیت در مورد انسان میزان نیاز به پیوند این اندام را کم کردن می دهد.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی هفته نامه آمریکایی اخبار مهندسی و شیمی/Chemical & Engineering News، توانایی رشد اندام های تازه از بافت مهندسی شده است نیاز به پیوند کل اندام را کم کردن می دهد، ولی رشد اندام های تازه با ساختاری درست جهت اندام های پیچیده و بزرگی مانند کبد سخت است.

رشد بافت کبد از سلول های مهندسی شده است

سانگیتا باهیتا و کلی استیونس از موسسه فناوری ماساچوست ام آی تی و کریستوفر چن از دانشگاه بوستون و همکاران آنها، سه نوع سلول کبدی را به شکل بذرهای مهندسی شده است جهت کاشت و رشد بافت تازه کبد طراحی کرده اند.

بر پایه این گزارش، محققان بذرها را از ترکیب سه نوع سلول انسانی در بافت زایشی هیدروژل ساختند. در این روند ابتدا مجموعه ای از سلول های کبدی و سلول های بافت اتصالی را به دست آوردند، سپس این مجموعه ها را در هیدروژل بین نخ هایی ساخته شده است از سلول های رگ های خونی وارد کردند.

گروهی ازمحققان با ترکیب سلول های مهندسی شده است کبدی ‘بذرهایی’ تولید کرده اند که توانایی کاشت در بدن را دارند و در صورت موفقیت در مورد انسان میزان نیاز به پیوند

این سلول ها در بدن موش های آزمایشگاهی در محلی دور از کبد حیوانات گنجاند شد و کبد به شکل شیمیایی آسیب دید تا آسیب مزمن کبد در بدن موش ها تقلید شود. کبد موش در تصویر العمل به این اوضاع علایم شیمیایی بروز داد که بازتولید کبد را تسریع می کرد. این مواد شیمیایی همچنین باعث شد بذرهای مهندسی شده است طی بازه زمانی 11 هفته ای 50 برابر شود و و کارایی کبد عادی را داشت.

باهاتا امیدوار است این بذرها قابل طراحی جهت رشد داخل بدن انسان شوند. وی گفت: ایده ما زیاد کردن کارایی کبد بیمار با کاشت این بذرهای کبدی در شکم است تا بتواند به اندازه توده سلولی حمایتگر رشد کند.

واژه های کلیدی: اخبار | اندام | مهندسی | شیمیایی | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz